Proje Yeri: GAZİANTEP
Proje Yapım Yılı: 2018
İş Kapsamı: Proje Tasarımı ve Uygulaması

Tahtacı İş Merkezi Gaziantep Tren Garı, Demokrasi Meydanı gibi kent belleğine kaydolmuş referans noktalarının yanı sıra; Forum AVM , Panaroma Müzesi gibi bölgenin gelişimine katkı sağlayan yapılarla çevrelenen ve yaya-taşıt kullanımının yoğun olduğu bir bölgede bulunmaktadır.

Mimari dili ve görselliği ile çevresindeki yapılardan kolaylıkla seçilebilen yapımız, 750 m2 oturum alanına sahip olup toplam inşaat alanı 3400m2’dir.
Projemiz de 2 bodrum kat ve zemin + 4 kat bulunmakta olup
25.35 m yüksekliğinde ofis katlarından oluşmaktadır.
Farklı düşün farklı ol sloganı ile yola çıktığımız Tahtacı İş Merkezinin tasarımında yakın çevrede bulunan Gaziantep Kalesi Bey Mahallesi gibi tarihi mekan ve dokulardan ileri gelen eskiyi ve bölgenin hala hızla gelişim göstermesinden doğan yeniyi harmanlamak; kullanıcı algısında bu iki kavramı da aynı anda uyandırmak hedeflenmiştir. Binamızın formu dinamizm ile parçalanarak cephede her ofisi tanımlarken, çalışanların ihtiyaçlarına cevap verecek farklı mekan zenginliği yaratan açık-yarı açık alan dengesini homojenize ederek kullanıcıya sunar. Yapımızın iç mekanı tasarlanırken ise loft tarzına ağırlık verilmiştir.