Proje Yeri: GAZİANTEP
Proje Yapım Yılı: 2019
İş Kapsamı: Proje Tasarımı ve Uygulaması

1999 yılından bu yana ambalaj sektöründe hizmet veren sektörünün öncü firmalarından biri olan Barem Ambalaj’ın vizyon ve misyonuna uygun bir bina tasarımı hedeflediğimiz Barem Ambalaj Fabrika ve İdari binası tasarımımızda kendimize meslek hayatımızda da motto edindiğimiz özgünlük, işlevsellik ve sadelikten ödün vermeden modern çizgide bir yapı üretmek düşüncesiyle yola çıktık.

Gaziantep 5. Organize Sanayi Bölgesinde bulunan Barem Ambalaj bölgenin referans noktası haline gelmiş, hızla gelişmekte olan 5. Organize Sanayi Bölgesinin gelişimine de destek vermiştir.

İdari Bina cephesinde kullanılan formda  bir kağıdın dalgalanmasından, esnek ve bir o kadar tok yapısından etkilenilerek ambalaj sektörünün bel kemiği, hammaddesine yapıda yeni bir boyut kazandırılarak atıfta bulunulmuştur.

14.250 m2 toplam inşaat alanı bulunan Barem Ambalaj’ın 1500  m2 si idari bina, 12750 m2 si imalat kısmından oluşmaktadır. İmalat bölümü kurgulanırken üretimin öncelik sıralaması kullanılan makinaların boyutsal durumu ve kullanım için gerekli alan  düşünülerek çalışana maksimum konfor sağlanmasına öncelik verilmiştir.

Ulaşım ve çevre düzeni göz önünde bulundurularak giriş kuzey cephede kurgulanmış,, giriş holünün sağ tarafında konumlandırılan cam görüşme odaları ile hem görüşme sağlayacak kullanıcıyı yapıda gereksiz  dolanımdan kurtarmak hem de şeffaflık temasının kullanıcıda güven oluşturması hedeflenmiştir.